Абитуриентите на „Фантастико“ със специални тениски за бала

Повече от 40 абитуриенти, които са част от екипа на „Фантастико“, вече притежават специалните тениски от инициативата #steniskanabala, която помага на зрелостници без родители или с един родител да продължат своето образование. Търговската верига се включва в кампанията, за да подкрепи каузата и за да предаде нататък посланието, че всеки жест на подкрепа е важен, а успехът се измерва с отстояването на ценности и с добри дела.

Във „Фантастико“ работят над 100 ученици, а голяма част от завършващите училище ще продължат образованието си в университет. „С удоволствие участваме в кампаниите на „Фантастико“, както и в тази инициатива, защото тя ще помага на млади хора в затруднено положение да бъдат по-силни и да знаят, че не са сами“, споделя Магдалена Васева. От 16-годишна тя работи в един от супермаркетите на веригата. „Искам да продължа образованието си в университет. Смятам  и да продължа да работя във веригата, защото ми харесва. Много добър екип сме, има възможности за развитие и като цяло е много приятно. Понякога клиентите се превръщат в наши приятели“, разказва още Магдалена.

Колегата ѝ Димитър Иванов, който също е абитуриент, също е готов за следващата стъпка на израстване: „Искам да уча икономика, за да продължа да се развивам в сферата на търговията“, казва той.

Всички студенти във „Фантастико“ имат възможност да работят с гъвкаво работно време на 4, 6 или 8-часов работен ден. Те получават и финансова подкрепа от 600 лв. за всеки семестър в университета. Работата им в супермаркетите на веригата им дава не само финансова независимост и практически умения, но е и възможност за непрекъснато кариерно израстване. Голяма част от мениджърите на търговските обекти, както и професионалистите в централния офис на компанията, са се присъединили към екипа на веригата именно като студенти.