„Фантастико груп“ получи наградата „Златна ябълка“

„Фантастико груп“ беше отличена с приза „Златна ябълка“ в категория „Корпоративно партньорство за децата“. Отличието беше връчено по време на 16-ите награди на Национална мрежа за децата заради устойчивите инициативи в подкрепа на децата в риск и насърчаване на тяхното образование, развитие и социално включване, които компанията провежда вече години наред.

„Тази награда означава много, защото зад нея стоят хиляди детски усмивки и много общи усилия. За нас подкрепата на каузи, свързани с деца, не са единичен проект, а дългосрочен ангажимент. Само през миналата година заедно с партньори, колеги и клиенти подкрепихме над 10 хиляди деца. Благодаря, че вървим по този път заедно“, посочи Наталия Герджикова, експерт „Корпоративни комуникации“.

По време на събитието беше представена и благотворителната инициатива „Тухличка с кауза“, чиято цел е да подкрепи изграждането на „Къща на децата“ – общностен център, посветен на ранното детско развитие и защитата на детските права. Всяка дарена тухла ще заеме своето място в специалната „Стена на надеждата“, където имената на дарителите ще бъдат гравирани.

„Тази година „Фантастико“, една българска семейна компания, става на 35 години. Това е повод да подкрепим създаването на къщата с 35 тухли в сърцето на тази сграда. Така компанията ще дари 10 500 евро, защото вярваме, че всяко дете заслужава шанс за по-добро бъдеще“, споделя Диана Димова – Йорданова, директор „Корпоративни комуникации и социална отговорност“ във „Фантастико груп“.

За 3 години конкурсът „Фантастико до теб“ е подкрепил 36 проекта, свързани с деца, тяхното здраве, образование, участие в инициативи за опазване на околната среда и предприемачески идеи. През 2025 г. даренията на компанията, клиентите и служителите достигат над 900 хил. евро, подкрепени бяха 55 организации и 77 454 души, като 10 947 от тях са деца.

„Всяка година отличаваме хората и организациите, които са най-близо до децата, които ги подкрепят с работата си, даряват и се грижат за тяхното благосъстояние. Благодарим за подкрепата на всички герои на децата, които вече 20 години са до нас в борбата ни за по-добри закони, за работещи политики, за правата на децата – независимо, че средата става все по-трудна и гражданският сектор днес трябва да защитава и демокрацията“, каза Георги Богданов, изпълнителен директор на Национална мрежа за децата.

Победителите в конкурса бяха определени от експертно жури, в което участват Елена Атанасова от УНИЦЕФ България, Габриела Маринова от Български форум на бизнес лидерите (БФБЛ), Боян Захариев от Институт „Отворено общество“ – София, Даниел Киряков от Американска търговска камара в България и Владимира Китанова от Програма „Мегафон“.